Jak zhubnout boky | Cviky na boky

Cviky, které Vám pomohou efektivně zformovat boky:

1. cvik na boky:

Lehněte si na bok, nohy napnuté, obě špičky ukazují přímo před sebe. Nyní pomalu zvedněte vrchní nohu – a pokud zjistíte, že noha nejde zvednout příliš vysoko – pak toto cvičení děláte správně (jakmile totiž špička vrchní nohy míří nahoru a ne před sebe, půjde Vám noha zvednout výše – ale již neposilujete ty správné svaly). Nohu opět sneste dolů a opakujte 10-15 krát.

2. cvik na boky:

Šikmé zkracovačky – viz animace.

3. cvik na boky

Šikmé přitahování kolen k tělu – viz obrázek.

Další efektivní možnost, jak zhubnout boky nebo jinou konkrétní část těla, představuje kalanetika.

Proč se většině lidí nikdy nepodaří získat přitažlivé boky?

Důvodem rozhodně není nedostatek vytrvalosti nebo malá disciplína. Naopak, mnoho lidí dělá desítky cviků na boky a přesto nemají zformované, přitažlivé boky.

Proč?

Protože pomocí cviků na boky rozhodně nespalujete tuk na bocích. Cviky na boky pouze formují boky – a když je na nich stále tuk, příliš se vzhled boků nezlepší.

Jak se tedy zbavím tuku na bocích?

Pro spalování tuků je potřeba zkombinovat určitý druh pohybu společně s dobře sestavenou stravou. Pokud Vás zajímá více informací o principech hubnutí, které Vám umožní získat přitažlivé boky, klikněte na následující ikonu:Tajné principy hubnutí,
které se využívají
v dietologických
poradnách

O autorovi

Robin Krejčí vystudoval vysokou školu biochemie na Karlově univerzitě v Praze. Díky dlouholetým zkušenostem jako výživový poradce a fitness trenér byl zvolen lektorem seminářů Ambassador zdraví (seminář pro výživové poradce).
Sám se účastní konferencí odborníků na výživu a i nadále pomáhá svým klientům s redukcí váhy.