Léky na hubnutí | Prášky na hubnutí

Léky a prášky na hubnutí – jak se vyhnout vedlejším účinkům?

Adipex retard, Meridia a Lindaxa – chemicky snižují chuť k jídlu. Kromě toho zrychlují Váš metabolismus a tím i spalování kalorií.

Které vedlejší účinky můžete u těchto léků očekávat a jak se jim vyhnout?

  • Nevystavujte se zbytečnému stresu. Už samotné léky na hubnutí Vaše tělo dostávají do jisté formy stresu, kvůli které dochází k zahřívání a spalování kalorií. Další stres by mohl vyvolat zvýšení krevního tlaku nebo dokonce infarkt.
  • Návaly horka: logicky se raději vyhýbejte místům a aktivitám, při kterých se i normálně potíte: saunování, opalování atd.
  • Bolesti hlavy a nespavost: připravte si aktivity, které by Vás mohly zabavit během těchto stavů. Účinné by mohly být např. počítačové hry, společenské hry apod. S prášky na spaní opatrně, mohlo by dojít k nebezpečné kombinaci.
  • Závratě: připravte si kinedryl a spěte raději na břiše. Nekombinujte však léky na spaní a kindedryl, může dojít k nežádoucím vedlejším účinkům.
  • Depresivní stavy – raději si připravte číslo na psychiatra. Nesmíte totiž zapomínat na to, že pro tlumení chuti k jídlu se používají chemické látky působící přímo v mozku. A pokud tyto látky naruší rovnováhu neurotransmiterů, může snadno dojít ke vzniku depresivních stavů.

Alli a Xenical – zčásti zabraňují trávení tuků. Nestrávený tuk se pak vyloučí stolicí.

Které vedlejší účinky můžete očekávat a jak se jim vyhnout?

  • Průjmy – nejezte více než 15g tuku v jednom jídle, jinak bude stolice tak plná oleje, že ji pravděpodobně nebudete moci ovládat. V praxi to znamená jíst velmi nízkotučnou stravu, zdravý muž se 75kg by měl denně zkonzumovat minimálně 50g tuku.
  • Bolesti břicha a nadýmání – opět pomůže nejíst velké množství tuku najednou, ale i přesto se tyto příznaky mohou objevit.
  • Nedostatek vitamínů, které se vstřebají do krve jen za přítomnosti tuků: například vitamín A nebo E. Z důvodů nedostatku těchto vitamínů mohou vznikat nejrůznější imunitní potíže. Předejít tomu můžete tím, že budete brát doplňky stravy obsahující tyto vitamíny.

Krátké upozornění:

I když zde uvádím možnosti, jak snížit vedlejší účinky léků na hubnutí, rozhodně to neznamená, že léky na hubnutí doporučuji.

Jak vlastně zjistit opravdový vliv těchto prášků na hubnutí?

Jedině pokud bychom brali pouze prášky na hubnutí a kromě toho nechali vše (stravování a pohyb) při starém. Díky tomu by bylo jasné, že jakýkoliv úbytek váhy má na starosti právě daný prášek na hubnutí.

Podobných pokusů jsem sledoval několik a zpravidla došlo k následujícímu vývoji:

graf

- Bc. Robin Krejčí

Pokud máte opravdový zájem hubnout, mohlo by Vás spíše zajímat:

Proč mnoho lidí nezhubne, i když dodržují přísnou životosprávu a přijímají málo kalorií?

Protože nadváha často nesouvisí pouze s příjmem a výdejem kalorií – u většiny osob s nadváhou hrají roli i zdravotní příčiny nadváhy – a často o tom dotyční ani neví.

Bez odstranění těchto příčin se pak hubne jen velmi obtížně. Naopak když se odstraní, jde hubnutí mnohem snadněji.

Pokud Vás zajímá více informací o principech hubnutí, které se využívají v dietologických poradnách a které Vám mohou výrazně usnadnit hubnutí, klikněte na ikonu níže:Tajné principy hubnutí,
které se využívají
v dietologických
poradnách

O autorovi

Robin Krejčí vystudoval vysokou školu biochemie na Karlově univerzitě v Praze. Díky dlouholetým zkušenostem jako výživový poradce a fitness trenér byl zvolen lektorem seminářů Ambassador zdraví (seminář pro výživové poradce).
Sám se účastní konferencí odborníků na výživu a i nadále pomáhá svým klientům s redukcí váhy.